27 Şubat 2013 Çarşamba

Zamanı geliyor

Sanırım yıllardır gelmez gelmeyecek dediğim günler geldi de geçiyor. Stresli olduğu kadar  güzel de olan evlilik hazırlıklarım süratli bir şekilde devam ediyor.

Anladım ki evlilik hazırlıklarında en önemli şey zamanlamadır..Bunu zaten süreç gereği en iyi anlayan da gelin adayları oluyor...
İlk olarak yapılması gereken kesinlikle nikah tarihini belirlemek. Zira tarih net olmayınca düğün mekanları nikah hazırlıkları da tam yapılamıyor.Biz resmi olarak sürecimizi nikah tarihi alarak başlattık.. Kısmetse 15.06.2013 de evet diyeceğim sevdiceğime. Sonra düğün mekanı için ne kadar geç kaldığımızı farkettik ve hızlı bir şekilde mekan arayışına başladık. Düğünümüz nikahtan bir hafta sonra İzmir'de olacak. Düğün mekanı bulmak biraz zor oldu zira istediğim bir çok yer tutulmuş ve ertesi gün kandil olduğu için herkes düğün günümüze tarih almıştı. İnternet olmasa bu iş bizim için çok yorucu ve zaman alıcı olacaktı neyseki Kaynaklar tarafında istediğim gibi bir kır düğünü mekanı bulduk ve hemen anlaştık. 
İzmir'den gelir gelmez çok sevgili gelin adayı arkadaşım evlilik tertipim Özlem ile gelinlik bakmaya başladık.Bu süreci de Fatih'deki gelinlikçilerle başlattık.Prenses, balık, A kesin, vs modeller varmış. Genellikle straplez denetiyorlar askı isteniyorsa sonradan eklenebiliyor. Gelinlik dediğiniz şey için asla kafanızda benim modelim şöyle olmalı diye bir tabu oluşturmayın zira gelinliği giydikten sonra bu tabular yıkılabiliyor. Gelinlik fiyatları da bence gereksiz pahalı. Düğün olayı insanların en güzel özel anlarının parayla satın alınması gibi bir algı oluştu kafamda. İşim gereği excel i çok kullanan  bir insan olarak sürekli bu işi matematiğe döküyorum. Ve ortalama  seviyesinde  gelinlik damatlık düğün salonu fotoğraf gibi basic unsurlar minimum 15000 i buluyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder